Шотландия победи от Германия в откриващия мач на Евро 2024
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-06-18 | 21:29:35

Мусиала, който имаше страхотен откриващ мач, заби топката в покрива на мрежата, за да помрачи значително духа на Тартанската армия.

От лошо стана по-лошо, когато Райън Портеъс беше изгонен за фаулиране на Илкай Гюндоган в наказателното поле точно преди полувремето - Кай Хаверц от Арсенал реализира дузпата.

Изображение: Джамал Мусиала вкара страхотен втори гол за Германия Изображение :Шотландецът Райън Портеъс беше изгонен за фаулиране на Илкай Гюндоган

Легендата на Манчестър Юнайтед Рой Кийн опустоши Шотландия като „извън дълбочината си“, казвайки, че „разликата в качеството е тебешир и сирене“.

" Робъртсън каза, че Шотландия не е достатъчно агресивен – трябва да бъдеш агресивен във футболна игра“, каза Кийн по ITV.

„Когато се изправиш срещу опозиция, която е много по-силна от теб, да бъдеш агресивен е част от това да бъдеш футболист."

Евро 2024: Анди Робъртсън казва, че Шотландия е играла със „страх“ срещу Германия и призовава за отговор в критичния мач с Швейцария

Германия доминираше еднакво след почивката и Никлас Фулкруг добави още един, за да направи 4-0.

Имаше утеха, тъй като автоголът на Антонио Рюдигер в 87-ата минута даде Феновете на Шотландия кратък миг на празнуване.

Въпреки това, Емре Джан вкара в добавеното време, за да направи 5-1 - най-лошото поражение в началния мач на Евро.

Прочетете повече:
Шотландски купон в Мюнхен преди откриването на Евро 2024

Брутална проверка на реалността за Шотландия.

Победа с 5-1 от Германия не е крайна за надеждите им да стигнат до фазата на елиминациите на Евро 2024.

Дори само да спечелят една от оставащите си групи Един мач срещу Швейцария или Унгария може да е достатъчен, за да остане в Германия, но качеството на шотландския футбол беше изложено от домакините.

Можете да видите в Мюнхен защо отборът на Шотландия е оценен на £175 милиона, а този на Германия би струвал £700 милиона за сглобяване, според инструментите за проследяване на оценката на играчите в Transfermarkt.

Може би издържането 10 минути преди да допусне беше единственото изненада.

Шотландците бяха задушени от самото начало от отбор на Германия, наслаждаващ се на предимствата на домашния комфорт в Мюнхен.

Отбраната на гостите просто не успя да се справи преди откриването на Флориан Вирц, а вратарят Ангъс Гън не успя да спре мощния удар на Джамал Мусиала след 19 минути.

Имаше една отсрочка за дузпа VAR, но не и друга, когато Ryan Porteous беше изгонен за хвърлящ се удар. Как си мислеше, че може да се размине с това с VAR?

Поне имаше яснота на стадиона с решенията, обяснени подробно на екрани за първи път на голям турнир.

Това беше едно разочарование за премахнатите фенове. Но това беше най-разочароващата вечер за Шотландия.

Дузпата, допусната от Портеус, беше реализирана от Кай Хаверц, оставяйки пасив от 3-0 на полувремето.

Единствената утеха за Шотландия беше ограничаването на щетите през второто полувреме до два гола.

Шотландия също успя да отбележи за първи път в първия мач на Евро благодарение на Антонио Рюдигер, който отрази удара с глава на Скот Маккена в собствената си врата.

Но в последните моменти на мача дори тази утеха бе отнет, когато необузданият немски отбор направи 5-1.

Така че може би една добра поличба? Два мача, за да намерят пътя си от груповата фаза.

Това беше осеяно с грешки представяне за Шотландия, която ще трябва да подобри значително в следващите мачове срещу Унгария и Швейцария.

Капитанът Анди Робъртс го нарече „много разочароващо“ и призна, че отборът „наистина не се появи“.

Феновете все още са позитивни, тъй като Германия смазва Шотландия

Той каза, че може да са ядосани утре, но трябва „бързо да се възстановят“. " за мача в сряда.

"Трябва да изтупаме праха от себе си, имаме пет дни да се подредим и да играем отново срещу Швейцария," каза Робъртсън.

Мрачно изглеждащ мениджърът Стив Кларк каза, че играчите са лоши както с, така и без топката.

Изображение: Киран Тиърни и Джак Хендри изглеждаха унили след удара. Снимка: Ройтерс

Но той каза, че „това, което трябва да направим, все още е пред нас“.

Али Маккойст похвали фантастичните удари на германците Фулкруг и Мусиала – и каза, че Шотландия се нуждае от „повече вяра“, ако те са да стигнат навсякъде в конкуренцията.

Източник: skynews.com